کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو  و گلس خودرو از امکانات به روز و جدید در نگهداری و تزیینات خودرو است، که امروزه بسیار کاربرد دارد. کاور بدنه خودرو علاوه بر تغییرات فانتزی در رنگ بدنه اتومبیل برای تنوع، بعنوان یک محافظ بدنه و رنگ خودرو در برابر عوامل محیطی مثل خط و خش، آفتاب سوختگی، رطوبت، زنگ زدگی، ضربات سطحی و موارد دیگری نظیر ریختن اسید و باران اسیدی می‌باشد. کاور بدنه خودرو در اولین تولیدات بیشتر برای خودرو‌های لوکس و گران قیمت قابل استفاده بوده؛ اما با استقبال و تمایل افراد به کاربرد گلس خودرو، تولید و عرضه کاور بدنه خودرو، کم کم به بازارهای عمومی هم راه پیدا کرده است.

لیست نکات مربوط به کاور بدنه خودرو :
 • معرفی کاور بدنه خودرو
  • خرید اینترنتی کاور بدنه خودرو
  • مزایای کاور خودرو
  • معایب کاور خودرو
 • انواع کاور بدنه خودرو
  • کاوررنگی بدنه خودرو
  • گلس خودرو یا کاور بدنه خودرو بی رنگ

  • کاور بدنه خودرو پلاستیکی یا pvc
 • قیمت کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو، که بعنوان یک پوشش و حایل بین رنگ اصلی خودرو و عوامل طبیعی و ساختگی انسان قرار گرفته؛ بهترین محافظ خودرو می باشد، پیشرفت علم و استفاده از تکنولوژی های روز در تولید گلس خودرو منجر به جلب توجه افراد علاقمند به خودرو شده است.

کاور بدنه خودرو 
کاور بدنه خودرو
معرفی کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو، نصب روکش رنگ و یا مواد طبیعی مثل نانو روی خودرو است؛ که بهترین کاربرد آن مقاومت بدنه خودرو در برابر عوامل محیطی است. کاربرد کاور بدنه خودرو و گلس خودرو امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فناوری نانو در تولید کاور بدنه خودرو تا حد بالایی آسیب به بدنه خودرو در برابر ضربات سطحی و همین طور مواد شیمیایی کاهش داده است.

در کنار تمامی فواید کاربردی و پوششی کاور بدنه خودرو می توان به قابلیت بسیار جذاب تغییرات رنگ در بدنه خودرو اشاره کرد؛ استفاده از کاور بدنه خودرو سرامیکی که در رنگ ها و طرح های مختلف تولید و عرضه می‌شود، در بین دوستداران خودرو بسیار طرفدار دارند.

خرید اینترنتی کاور بدنه خودرو

برای خرید کاور بدنه خودرو می توانید؛ هم بصورت اینترنتی و هم بصورت حضوری از لوازم جانبی خودرو اقدام نمایید؛ موردی که بسیار در این قسمت اهمیت دارد؛ نصب کاوربدنه خودرو توسط افراد متخصص است، این کار نیاز به ریزبینی و ظرافت بالا دارد و چون به ظاهر خودرو بر می گردد توصیه می شود؛ نصب کاور بدنه خودرو، حتما روی اصول صورت گیرد. سایت های زیادی در زمینه خرید و فروش لوازم جانبی خودرو بصورت آنلاین توانایی ارائه خدمات در این زمینه را به شما دارند.

مزایای کاور بدنه خودرو

همان طور که در معرفی کاور بدنه خودرو اشاره شد؛ مزیت مهم گلس خودرو محافظت از بدنه خودرو در برابر عوامل بیرونی است؛ اما در کنار آن می‌توان در نوع خوب و مناسب کاور خودرو به خاصیت آبگیری در مواقع بارندگی اشاره کرد، که موجب سر خوردن آب از روی بدنه و عدم باقی ماندن لکه روی آن می‌شود. دیگر مزایای کاور بدنه خودرو استفاده از آن برای تزیین و تغییر ظاهر ماشین جهت تنوع است. هزینه کاور بدنه خودرو نیز نسبت به رنگ کردن ماشین بسیار ارزانتر است. کاوربدنه خودرو ظاهر خودروی شما را بسیار چشم گیر و منحصر به فرد کرده و یک لایه محافظ نیز برای رنگ فابریک بدنه ایجاد می کند.

معایب کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو به دلیل قرار گرفتن و چسب شدن به کاور اصلی و فابریک ماشین در صورت باقی ماندن طولانی مدت روی بدنه ماشین باعث سخت شدن بیشتر این چسب شده و هنگام جدا کردن کاور بدنه خودرو به رنگ اصلی آسیب وارد شود؛ همین طور اگر فرد متخصصی کاور بدنه خودرو را انجام ندهد و از سلیقه در نصب گلس خودرو استفاده نشود؛ چسب اطراف کاور بدنه خودرو طاهری نامناسب به خودرو می بخشد و علاوه براین موارد عدم استفاده از کاور بدنه مرغوب برای خودرو در صورت کارواش ایجاد لکه های سفید در اطراف و لبه های گلس خودرو می کند؛ که ظاهر چندان خوبی ندارد.

انواع کاور بدنه خودرو

کاور بدنه خودرو متناسب ظاهر و همین طور کاربردشان به دو دسته کاورهای رنگی و کاورهای بی رنگ تبدیل می‌شود. کاور‌های بی رنگ برای مواردی است، که تنها محافظت از خودرو در آن اهمیت دارد و تغییری در رنگ خودرو ایجاد نمی کند؛ و این نوع کاور بدنه خودرو از نظر استحکام بهتر می‌باشد. کاور‌های رنگی در مقابل نداشتن استحکام به اندازه کاور بی رنگ به ماشین زیبایی و جذابیت بیشتری می‌بخشد. با استفاده از کاور رنگی در مدت کوتاهی رنگ دلخواه خود را روی ماشینتان ببنید.

کاور رنگی بدنه خودرو

زیبایی و تغییرات ظاهری ماشین در این نوع کاور بدنه خودرو بر خلاف گلس خودرو بر محافظت از ماشین ارجحیت دارد؛ که در دو نوع مختلف قابل بررسی است.

کاور بدنه خودرو مات (matt)

کاور مات، این نوع کاور بدنه خودرو؛ که طرفداران زیادی بین علاقمندان به اتومیبل دارد. منجر به کدر و مات شدن رنگ خودرو می شود؛ اهمیت استفاده از این کاور بدنه خودرو در این است، که بدون استفاده از رنگ های شیمیایی و آسیب زدن به رنگ اصلی خودرو می توان در تغییر رنگ خودرو اقدام نمود.

کاور بدنه خودرو کاستوم (costum)

این نوع کاور بدنه؛ با انواع رنگ ها جذابیت و زیبایی خاصی به اتومیبل شما می بخشد. رنگ طلایی این نوع کاور بدنه خودرو و کاور کروم با استقبال بالایی از سمت خریداران و طرفدارن خودرو مواجه شده است

گلس خودرو یا کاور بدنه خودرو بی رنگ

گلس خودرو تنها برای محافظت از خودرو می‌باشد و جنبه زیبایی و جذابیت در آن خیلی اهمیت ندارد.

کاور براق (glass)

این نوع کاور بدنه خودرو مختص افرادی است؛ که تنها به دنبال استفاده از مزیت محافظت کننده کاور بدنه خودرو بوده و تغییرات ظاهری برایشان اهمیت ندارد؛ و از این پوشش بیشتر برای محافظت از رنگ اصلی خودرو استفاده می کنند.

 کاور بدنه پلاستیکی خودرو یا روکش pvc

نوع دیگری از استفاده از کاور بدنه خودرو استفاده از پوشش پلاستیکی بررای محافظت و زیبایی رنگ اتومیبل است؛ که تحت عنوان استیکرهای وینیل و یا روکش های pvc با قابلیت هایی تغییر رنگ متنوع ماشین به حالت های مات و براق قابل عرضه است. نصب این نوع روکش قلق خاصی داشته و نیاز به تخصص دارد.

مزیت استفاده از این روکش و کاربرد آن برای خودروهایی است؛ که رنگشان قدیمی شده و رنگ آمیزی مجدد علاوه بر هزینه بالا و زمان طولانی؛ افت قیمت خودرو را به دنبال دارد. اما با تغییر پوشش خودرو بر اساس روش کاور بدنه خودرو pvc به راحتی می توان با هزینه کمتر و بدون ضرر مالی این کار را انجام داد.

معایب کاربرد روکش pvc؛ تغییرات دما و تابش مستقیم نور خورشید روی کاور بدنه خودرو منجر به تغییر رنگ و همین طور و از دست دادن کیفیت اولیه کاور بدنه خودرو می‌شود. در برابر اصابت سنگ ریزه و یا عوامل محیطی خیلی مقاومت ندارد؛ بنابراین نمی توان از آن بعنوان یک محافظ بدنه خودرو مطمئن یاد کرد.

قیمت کاور بدنه خودرو

متناسب با نوع خودر و همین طور در نظر گرفتن شرایط وارداتی بودن کاور بدنه خودرو قیمت مشخصی نمی توان برای این محصول اعلام کرد. مثلا قیمت فروش کاور مات خودرو با قیمت کاور رنگ خودرو و همین طور قیمت کاور کروم خودرو متفاوت است. در شهر های مختلف نیز به همین شکل است؛ بطور مثال نحوه محاسبه قیمت، خرید و نصب کاوربدنه خودرو اصفهان  تفاوت دارد. نوع خودرو و نوع کاور بدنه خودرو و یا گلس خودرو انتخابی هم در قیمت کاور بدنه خودرو تاثیر گذار است.

توجه داشته باشید؛ کاور بدنه خودرو و یا گلس خودرو؛ هنگام نصب یا بعد از نصب ممکن است؛ به رنگ اصلی اتومبیل آسیب وارد کند، بنابراین برای نصب حتما با افراد متخصص در ارتباط باشید.

کاربران عزیز می توانید از طریق گزینه تماس با ما ، با کارشناسان و متخصصان مجموعه بر خط بوده و سوالات خودتون را بپرسید تا بهتر بتونید نسبت به سفارش کار به مجموعه شاهکار اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *